Tasarım

Bizim baktığımız yerden tasarım, en geniş anlamıyla görgü ve yetenekleri bir sorunu çözmek için kullanmak demektir. Örneğin bir ürününüz var ve bu ürün raflarda benzerlerinden ayrışmıyor. Siz de sırf farklı olmak için çok çılgın renklerde yeni bir ambalaj yaptırdınız. Bu sefer de ürününüzü uzaktan gören bir insan ne olduğunu anlayamadığı için aradığı şeyle ilişkisini kuramıyor ve yine görünmez oluyorsunuz.

İşte tam böyle bir sorunu çözmek için alanında uzman tasarımcılar, çömezliklerinden itibaren yaptıkları iyi-kötü, iri-ufak, başarılı-başarısız bir çok işin onlara kazandırdığı görgüyle, insanların tasarımlara verdikleri tepkilerdeki değişimleri konu edinen raporları okuyarak ve zihninde beliren çözümü hayata geçirebilen kabiliyetleriyle sorunu çözecek ambalajı tasarlayabilen kişiledir.

Aynı şekilde benzer bir sorun websitesindeyse arayüzünü, kimlikteyse kurumsal kimliği ve logoyu, bir afişteyse afişi de ilgili problemi ortadan kaldıracak şekilde tasarlarlar.

Sizin de websiteniz, kimliğiniz, logonuz veya ambalajlarınızla ilgili sorunlarınız varsa size özel üretilecek tasarım çözümleriyle ilgili hemen bilgi alın.